Czystek i jego właściwości

Czystek to zioło, które przez lata nie było doceniane. Dziś jego popularność znacznie wzrosła, a jego zdrowotne właściwości stały się powszechnie znane. Kiedy warto sięgnąć po czystek? W jakiej formie go przyjmować?

Czystek jest ceniony szczególnie ze względu na swój korzystny wpływ na układ immunologiczny człowieka. Regularnie picie naparu z czystka wzmacnia nasz układ odpornościowy, chroniąc nas przed chorobami. Wszystko to dzięki wysokiej zawartości polifenoli – substancji odpowiedzialnych za leczenie stanów zapalnych w organizmie. Zioło jest bogate również w inne przeciwutleniacze, które zwalczają wolne rodniki. Z tego względu niektórzy przypisują mu działanie antynowotworowe. Ponadto czystek ma pozytywny wpływ na stan naszego układu krwionośnego. Wzmacnia naczynia i zapobiega tworzeniu się blaszek miażdżycowych w żyłach. Wiele osób docenia również właściwości oczyszczające tego niezwykłego zioła. Napar z czystka sprzyja usuwaniu z organizmu toksycznych substancji oraz metali ciężkich dostarczanych między innymi w pożywieniu. Niektórzy twierdzą, że herbatka z czystka dodaje im energii i poprawia ogólne samopoczucie.

Czystek jest dostępny w sprzedaży w wielu różnych formach. Zdecydowanie najpopularniejsze są suszone liście tej rośliny, które można wykorzystać do przygotowania naparu. Herbata z czystka ma jednak charakterystyczny zapach i smak, który nie każdemu odpowiada. Alternatywą dla naparu jest przyjmowanie czystka w formie tabletek.

Po napar z czystka lub tabletki, które go zawierają powinniśmy sięgać przede wszystkim w okresie zwiększonej zachorowalności na przeziębienia i grypę. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pić go na co dzień, wzmacniając tym samym siły obronne swojego organizmu. Co ważne, przyjmowanie czystka nie ma żadnych efektów ubocznych. Nie można go również przedawkować. Z powodzeniem możemy podawać go nawet dzieciom po ukończeniu trzeciego miesiąca życia.

Lista zalet czystka jest o wiele dłuższa. Niektóre są udowodnione naukowo, inne przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jedno jest pewne – czystek nam nie zaszkodzi, więc warto wzmacniać nim swój organizm.

https://www.czystekbio.pl

Published by